Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 1
idomamuzite

· Łącznie użytkowników: 178,343
· Najnowszy użytkownik: oholamir

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Jak oceniasz nową stronę SKNH UW?Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Sekcja Dwudziestolecia Międzywojennego, 29 stycznia 2010

Zapraszam na Spotkanie Sekcji Dwudziestolecia Międzywojennego, które odbędzie się 29 stycznia 2010 roku o godzinie 15, sala 21. Będzie to spotkanie organizacyjne w Nowym Roku.
Następnie będziemy spotykać się co tydzień o 15. Na kolejnym spotkaniu 5 lutego zajmiemy się dokończeniem postanowień z roku 2009, a więc pamiętnikami oficerów wojskowych II RP. Każdy z dotychczasowych członków sekcji wybrał 1 pamiętniki, czyta go, a następnie omawiamy interesujące nas zagadnienia oraz fakty.

Zapraszam także na forum sekcji: www.XXlecie.xup.pl, gdzie do czasu uruchomienia strony będę zamieszczał materiały na kolejne spotkania.

Przewodniczący Sekcji Dwudziestolecia Międzywojennego,
Aleksander Długołęcki

Otwarcie nowej strony SKNH UW!

Chciałbym wszystkich serdecznie powitać na nowej stronie internetowej Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW. Wraz z Nowym Rokiem SKNH UW otwiera także swoją nową stronę internetową. W najbliższym czasie informacje na stronie będą sukcesywnie uzupełniane, ale już z chwilą obecną zarzucamy korzystanie z poprzedniej strony Koła. W większości działów znajdują się już dodane przeze mnie teksty, więc zachęcam do zapoznania się z nimi.

W tym miejscu chciałbym przekazać też kilka informacji na temat funkcjonowania nowej strony:
Po pierwsze, bardzo prosiłbym o zarejestrowanie się na stronie. Wymagane jest podanie swojego imienia i nazwiska. Dotyczy to przede wszystkim Przewodniczących poszczególnych Sekcji tematycznych – ponieważ tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać newsy, komentarze czy linki etc. Możecie także utworzyć konta dla poszczególnych Sekcji, pod nazwą np. „Sekcja Mediewistyczna”, „Sekcja Historii PRL” etc. i z nich dodawać newsy. W nazwie użytkownika nie można używać polskich znaków.
W celu dodania newsa zarejestrowany (i zalogowany!) użytkownik powinien po prostu skorzystać z opcji z lewej strony Menu (Dodaj newsa). Każdy news, aby zostać upublicznionym, musi zostać zaakceptowany przez jednego z administratorów strony – uprawnienia administracyjne będą posiadać członkowie Zarządu Koła. Gwarantuję, że strona będzie codziennie aktualizowana, więc bardzo zachęcam do dodawania newsów o spotkaniach Sekcji i na temat innych wydarzeń, o których chcielibyście poinformować na stronie Koła.
Każda Sekcja posiada 3 przysługujące jej Działy:
- Lista członków
- Opis Działalności
- Ogłoszenia
Informacje w nich będą dodawane przez administratorów strony. Każdy news danej Sekcji zostanie także skopiowany do działu Ogłoszeń danej sekcji, tak, jak widać to na przykładzie Sekcji Muzyki Dawnej: http://sknh.uw.edu.pl/articles.php?article_id=21
Poza tym, proszę, żeby każda Sekcja przygotowała i przesłała na adres mailowy Koła (sknh.kn@uw.edu.pl) opis swojej działalności – tzn. tego, czym zajmowała się kiedyś i co robi obecnie etc. Takie opisy zostały dodane przeze mnie w odniesieniu do kilku Sekcji (na podstawie np. informacji z poprzedniej strony), np. Sekcji Muzyki Dawnej: http://sknh.uw.edu.pl/articles.php?article_id=20 Oczywiście proszę również o przesłanie uaktualnionych i uzupełnionych opisów działalności każdej Sekcji, również tych, które takowy opis już posiadają na stronie.

Prace nad stroną trwały właściwie od kilku tygodni, trzeba było rozwiązać m.in. pewne trudności techniczne odnośnie polskich znaków na stronie itp. W tym miejscu chciałbym osobiście podziękować Panu Romanowi Brunce z Działu Sieci Komputerowych UW za pomoc w rozwiązaniu tych problemów.

Zachęcam do regularnego odwiedzania strony, bo będą pojawiać się na niej informacje o wszelkich wydarzeniach naukowych, zaproszeniach na konferencje, organizowanych objazdach itp.
Poza tym, proszę również, żeby poszczególne Sekcje Koła w swoich własnych materiałach, tzn. np. na plakatach informujących o spotkaniu Sekcji, dodawały adres strony internetowej Koła – pozwoli to na jak najszersze rozpropagowanie informacji na temat naszej strony i poszerzy potencjalne grono jej czytelników, co jest korzystne dla całego Koła.
Zachęcam do komentarzy i wyrażania swoich uwag, również krytycznych, na temat nowej strony i zamieszczonych na niej informacji – pozwoli to ją jeszcze bardziej udoskonalić i poprawić pewne niedociągnięcia, bo przecież odpowiednia strona internetowa jest dobrem całego Koła.

Pozdrawiam,

Maksymilian Sas
Prezes SKNH UW

Wygenerowano w sekund: 0.08
5,261,196 Unikalnych wizyt